EESSÕNA
<- tagasi
    järgmine peatükk >

Eessõna

Iga inimene satub oma elu jooksul erinevatesse õnnetustesse. Suurem osa neist on sellised, millest pääseb vaid väikese ehmatusega, kuid paljud inimesed saavad ka tõsiselt vigastada või isegi kaotavad õnnetuse tagajärjel oma elu. Õnnetused, mis tänu õigele reageerimisele ja heale õnnele ei saa saatuslikuks, teevad selle läbielanu tavaliselt ettevaatlikumaks. Vahel võib õnnetuse läbielamine aga viia ka selleni, et inimene, kes istus juhitavuse kaotanud autos, ei julge enam üldse autoga sõita või see, kes on elektripirni vahetades voolu saanud, laseb edaspidi pirni vahetada kellelgi teisel.

Õnnetus ei hüüa tulles ja me ei tea kunagi kus ja mida meiega võib juhtuda. Sageli ei pane inimesed ümbritsevaid ohte enne tähelegi, kui nad ise satuvad nende keskmesse. Selleks, et nendest olukordadest võimalikult hästi välja tulla, ei piisa ainult tahtmisest, vaid on vaja ka teadmisi.

Selleks, et läbi kooliõpilaste elanikkonnale neid teadmisi anda, algatati Jõgeva maakonnas juba mitu aastat tagasi projekt nimega "Kaitse end ja aita teist". Projekt on suunatud 7. - 9. klasside õpilastele ning selle raames viiakse läbi lühikoolitus esmaabi, liiklusohtude, vetelpääste, orienteerumise ja hädaolukordades tegutsemise osas.

Tiigrihüppe Sihtasutuse toel jõuab see õppematerjal nüüd kõikide Eesti koolideni. Loodame väga, et seeläbi saadavad teadmised muudavad õpilaste ja nende pereliikmete elu edaspidi veidi turvalisemaks.

Projekti "Kaitse end ja aita teist"

tekstid koostas: Margo Klaos
    illustreeris: Riho Peiker

Projekti kohta saab täpsemat infot projekti juhilt:

Maie Puusepp - (77) 66 343

Turvalist elu!