printHeliloojad => Kuldar Sink
Elust | Loomingust | Pilte

Kuldar Sink (14.09.1942 Tallinn – 29.01.1995, Meremäe vald, Kõrve küla)
Põlvkonna üks eredama ja omapärasema andega heliloojaid.

Kuldar Singi esimesed kokkupuuted muusikaga olid vaimuliku muusika kaudu. Tema isa Peeter Sink oli vaimulik, ema Marje Sink helilooja, kes kirjutas peamiselt vaimulikku muusikat oma abikaasa tekstidele. Ema oli ka Kuldar Singi esimene muusikaõpetaja.

1960. aastal lõpetas Sink Tallinna muusikakooli teooria- ja kompositsioonierialal: esmalt õppis ta Harri Otsa ning Uno Naissoo, hiljem Veljo Tormise juures. Neist viimast pidas Sink oma õpetajaist kõige olulisemaks. 1961. aastal lõpetas ta sama kooli ka flöödi erialal (õp Elmar Peäske). 1961-1966 õppis ta kompositsiooni Leningradi konservatooriumi kaugõppes Andrei Petrovi juures, kuna vaimuliku perest pärinemise tõttu ei võetud teda Tallinna konservatooriumi vastu. Kuldar Sink töötas pikemat aega flöödimängijana "Estonia" teatris (1960-1963) ja ERSO-s (1963-1973). 1973. aastast kuni oma surmani oli ta vabakutseline helilooja.

Kuldar Sink oli suure lugemusega, ka oli ta omal käel õppinud mitmeid keeli ja kunstiajalugu. Ta oli isepäine ja kompromissitu isiksus, kes hoidus suhtlemast nõukogulike asutuste ja ametnikega. Viimased eluaastad elas ta kaunis eraklikult Võrumaal. Tema elu katkes tuleõnnetuse läbi, leekidesse jäi ka valmiv piibliaineline ooper.